Spotkanie Koła Poezji Nie-Odkrytej SZUFLADA

 

Drodzy przyjaciele, sympatycy Koła Poezji Nie-Odkrytej ?Szuflada?!

Wiele miesięcy minęło odkąd ustały cykliczne spotkania w Naszym Kole Poezji.
Koronawirus pazernie zawładnął naszym zdrowiem, wkradł się w codzienne życie, pozamykał miejsca spotkań towarzyskich, ograniczył możliwość bezpośrednich kontaktów. Nadzieja jednak nie opuszczała nas, że ten zły czas kiedyś skończy się. Próbowaliśmy nie tracić więzi z Państwem. Założyliśmy stronę internetową na której zamieszczaliśmy otrzymane wiersze.
Jesteśmy pewni, że w czasie tej wirusowej izolacji, wszystkim w głowie myśl świtała taka, aby jak najszybciej przyjść do ? IGREKA?. Tam serdecznie nas powitają. Na godzinę a może dwie opadną z nas niezdrowe emocje, wróci radość i uśmiech, poczujemy się zdrowsi i zadowoleni.
Dlatego planujemy, przy zachowaniu wszelkiej ostrożności i przestrzegania ewentualnych obostrzeń, wrócić już od października do
normalności. Wtedy tak jak dawniej siądziemy przy stołach. Gorąca herbatka rozgrzeje i rozwiąże worek z wierszami, których mnogość poetom, pandemia przyniosła oraz wzbudzi w nas wspomnienia o samotnych dniach spędzanych z dala od przyjaciół i znajomych. Może wtedy ktoś opowie jak ?zabijał? pusty czas, by nie popaść w marazm i nie dac się zwariować. Poeci zaś, stęsknieni ?SZUFLADY? przyniosą bogaty plon wierszy pisanych nie tylko o pandemii, a poezja wówczas popłynie jak walc Straussa modrym Dunajem.
Pierwsze spotkanie szufladowiczów odbędzie się 14 października o godzinie 16-tej i poświęcone będzie wspomnieniom o Wacławie Opackim, nestorze Koła Poezji, zmarłemu w kwietniu br.

Serdecznie zapraszamy

Kierownik Klubu ?IGREK?
Bogumiła Świątalska
Koło Poezji Nie-Odkrytej ?SZUFLADA?
Halina Banaszkiewicz