Koło Poezji „SZUFLADA”

Koło Poezji nie- odkrytej ?SZUFLADA? działa w Spółdzielczym Klubie ?IGREK? S.M. ?BUDOWLANI? od ponad  17 lat.

Zrzesza w swoich szeregach poetów i sympatyków poezji , którzy spotykają się w ?IGREKU? na cyklicznych wieczorkach poetyckich. Przychodzą tutaj chętnie, aby posłuchać poezji czułej, lirycznej i romantycznej, która wycisza emocje i minimalizuje kłopoty dnia codziennego, wprowadza czytelnika lub słuchacza w świat pięknej polszczyzny, której tak bardzo brakuje w potocznej mowie.

Witajcie ?SZUFLADOWICZE?

 Życie figle płatać lubi. Nie oczekiwany, nie znany dotąd koronawirus zaatakował jak tsunami. Rozdzielił ludzi, pozamykał miejsca spotkań, skazał na kwarantannę i maseczki na twarze pozakładał.

Koło poezji nie odkrytej ?Szuflada? odczuło bardzo tę izolację z poetami i słuchaczami poezji, zabrakło tej szczególnej poetyckiej atmosfery jaka panowała w Spółdzielczym Klubie ?IGREK?.

Nie wiemy kiedy złagodzone zostaną restrykcje organizowania się ludzi w większe grupy. Mamy nadzieję, że może od września będziemy mogli już spotykać się osobiście w Klubie.

Do czasu oficjalnego komunikatu o zawieszeniu zakazu, chcielibyśmy nie tracić kontaktu z piszącymi       i słuchaczami. Z wiadomych przyczyn, kiedy kontakt bezpośredni jest niemożliwy, pragniemy udostępnić zainteresowanym kontakt internetowy.

Wierzmy, że poeci wykorzystają ten przymusowo spędzony czas w domu, na twórczą pracę poetycką. Powstanie na pewno wiele nowych, ciekawych wierszy, z którymi chcielibyśmy wyjść na zewnątrz, zainteresować innych. Czytający będą Wam wdzięczni za tę namiastkę wieczorów poetyckich spędzanych w ?IGREKU?.

Wiersze prosimy przesyłać na adres e-mailowy Klubu „IGREK? klub.igrek@smbudowlani.radom.pl Za zgodą Państwa opublikujemy je na naszej  stronie internetowej => TUTAJ.

Na zachętę i na otwarcie internetowych spotkań z poezją,  zamieszczamy dwa wiersze p. Marianny Rozesłaniec, które jakże trafnie ujmują tematykę szalejącego koronawirusa.